Makyaj

Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Haiti, Karadeniz Denizi’nde bulunan ada ülkelerinden biridir. Haiti kültüründe zombi inancı vardır. Büyücüler tarafından canlanan cesetlere zombi denir. Zombi Vudu dininde yer alır. Vudu dinine göre ruh ölmez. Cesetler ölümsüzdür. Korku, kurgu gibi yapılarda zombi adından sıkça bahsedilir.

 

 Zombi Nedir? 

 

 Zombi canlı ceset veya düşüncesiz yamyam anlamına da gelebilir. Zombi aslında bir hortlak türüdür de diyebiliriz. Çağdaş dünyamızda çeşitli makyajlara yer verilmiştir. Farklı tarzları farklı kişiliklere makyaj sayesinde girebilmekteyiz. Birçok makyaj videoları sosyal medyada korkutucu makyajlarla fenomen haline gelmiştir. 

 

 Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?
Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

 Cildinizi öncelikle beyaz bir bazla kaplayın. Lekeli bir cilt oluşturmalısınız. İmkanınız dahilinde en iyi, kaliteli yüz boyaları tercih edin. Makyajın akmaması gerekmektedir. Kusan bir makyaj inandırıcılığı kayıp ettirir. Cildiniz zarar görmesin. Göz çevrenize büyük derin halkalar yapın. Göz kapaklarını koyu bir göz kalemi yardımıyla şekle sokun. Koyu halkaları siyah veya kahverengi göz kalemi ile iyice boyayın. Oluşturduğunuz halkların kenarlarını mor ve kırmızı ile renklendirin. Bunları yapma amacımız yüzünüzdeki çürükleri oluşturmak. Ne de olsa bir ölünün makyajını yapıyorsunuz. Daha eski çürük görünümü oluşturmak için yeşil ve sarı renklerini kullanabilirsiniz. Zombiler iskelet görünümlüdür. O yüzden yanaklarınızda solgun tonlar kullanın.

 

 Biraz siyah ve beyaz boya yardımıyla bunu sağlayabilirsiniz. Solgun yanaklar elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirip kemiksi bir yapı gibi görünüm sağlayabilir. Dudaklarınıza siyah tonlar uygulayın. Siyah ruj ölmüş dudaklar için harika bir seçim olabilir. Siyah boyada kullanabilirsiniz. Ağız çevresine ufak çizikler çizin. Böylelikle yüzde kırışıklık efekti verebilirsiniz. Mor damarlar ve kan izleri daha çok zombiye benzemenize yardımcı olmaktadır. Bir fırça yardımı ile kanlı yara izleri yapabilirsiniz. Dişinize çürük efekti vermek için bazılarını siyaha boyayın. Bir insanı yemiş gibi gözükmek isterseniz ise ağzınızdan sahte kan akıtabilirsiniz.

 

 Zombi Kıyafeti Nasıl Olmalıdır? 

 

 Uygun dağılmış bir peruk ile yıpranmış lekeli kıyafetlerin yardımıyla gerçek bir zombi gibi görünebilirsiniz. Erkek ve kadın olmanız fark etmez bu tüyoları kullanarak zombi makyajı yapabilir. Herhangi bir kostüm balosuna, Cadılar Bayramı’na hazırsınız diyebiliriz. Uygulamalı olarak evde deneyebilirsiniz. Birçok sosyal medyada zombi makyajı videolarla anlatılmaktadır.

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu