Yaşam

Zayıflamak İçin Nasıl Egzersiz Yapmalıyım

 

Birçok egzersiz türü vardır. Bunlar; ip atlama, inverted v pipe, bisiklet egzersizi, mountain climber, crunch, köprü hareketidir. Bu egzersizleri devamlı bir şekilde yaparsanız kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tabii zayıflama sürecinizde beslenmenize dikkat etmemiz gerekir.

 Zayıflamak İçin Nasıl Egzersiz Yapmalıyım?

Zayıflamak için egzersiz önerileri
Zayıflamak için egzersiz önerileri

 İp Atlama

İp atlama egzersizleri
İp atlama egzersizleri

 Kadınlar ve erkekler için en iyi egzersiz türlerinden biridir. Aynı zamanda eğlenceli bir egzersizdir. Sıkılmadan yapabilirsiniz. İç bacak ve karın bölgesi için en ideal egzersizdir. 

 

 Inverted V Pipe

 Inverted V Pipe
Inverted V Pipe

 En basit egzersiz türlerinden biridir. Mat yardımı ile yapılır. Bu hareket için matın üstüne yüz üstü uzanmanız gerekir. Elleri ve parmak uçlarını mat üstünde tutarak, bacakları ellere doğru çekmeniz gerekmektedir. Kalçayı yukarı kaldırıp V şeklini alın. Daha sonra tekrar ayakları kaldırarak başa dönün. Bu hareketi 30 saniye yapın. Bu egzersiz karın bölgenizdeki yağları eritmenize yardımcı olacaktır.

 

 Bisiklet Egzersizi 

Bisiklet Egzersizi
Bisiklet Egzersizi

 Bu hareket için de mat önemlidir. Öncelikle matın üstüne uzanın. Dizleri doksan derece açı ile bükün. Kolları bükerek boyunda birleştirin. Ayakları yavaşça havaya kaldırın. Daha sonra ayaklarınızı pedal çevirir gibi hareket ettirin. Bu egzersizi kendinize göre setler halinde yapabilirsiniz.

 

 Mountain Climber

Mountain Climber
Mountain Climber

 Bu egzersiz ile Kolay bir şekilde Kalori yakabilirsiniz. Öncelikle şınav pozisyonu alın. Daha sonra bacaklar karına doğru çekin. Bu hareketi sağ bacak ve sol bacak için eşit şekilde tekrarlayın. Vücut egzersiz yaptığınız süre boyunca şınav pozisyonunda durduğu için ön ve arka kol, ön karın ve omuz kasları çalışmış olur.

 

 Crunch

Crunch egzersizi nasıl yapılır
Crunch egzersizi nasıl yapılır

 Bu harekette matın üzerine sırt üstü yatın. Dizleri bükün. Kolları başın arka tarafına koyun. Daha sonra gövdeyi bacaklara doğru kaldırın. Gövdeyi kaldırırken nefesinizi verin. Sırt üstü yatarken nefes alın. Bu egzersizi de setler halinde yapabilirsiniz. Bu egzersiz karın kaslarını çalıştırır.

 

 Köprü Hareketi

Köprü Hareketi
Köprü Hareketi

 Matın üzerine sırt üstü yatın ve dizleri bükerek omuz genişliğinde açın. Ellerinizi iki yana matın üzerine koyun. Kalçayı yukarı doğru kaldırın. 3 saniye o şekilde durup ardından indirin. Hareketi yaparken ayak tabanları matın üzerinde olmalıdır. Bu egzersizi setler halinde yapabilirsiniz. Bu egzersiz ise karın, kalça ve bacak kaslarının çalıştırır.

 

Jump Squat Hareketi

Jump Squat
Jump Squat

 

Omuz genişliğinde ayaklarınızı açık tutun. Yere doğru çömelin. Ve karın kaslarınız ile güç alarak yukarı doğru zıplayın. Sonrasında parmak uçlarınız üzerine düşmeye çalışın. Bu hareketi yaparken ayak tabanlarınıza yüklenmeyin. Bu hareketin uygulanma süresi 30 saniyedir. İstediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu