Yaşam

Yağ Yakmak Ve İncelmek Nasıl Olur?

 

Yağlar, gövde sağlığının sürdürülmesi için son aşamada gereklidir. Ancak bedenin nakliyat kapasitesinin üstünde bir yağlanma söz konusuysa bu vaziyet fazla kilo almanıza sebep olur. Uzmanlar, yağ oranının erkeklerde % 15 kadınlarda ise % 22 olması gerektiği mevzusunda hemfikirdir.

 

 Bu oranların üstünde çıkan yağlanmalar rahatsız edicidir ve benzer biçimde muhtelif esenlik problemlerinide bununla beraber getirir. Bunlarla beraber oluşan yağları yakmakta fazlaca zor ve uzun bir süreçtir. Ancak yapacağınız birtakım işlemler ve tüketeceğiniz birtakım besinlerle daha kısa sürelerde basit ve etken bir halde fazlalık yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Hızlı yağ yakımı için vücudunuza müsait bir egzersiz hareketini tertipli olarak yapmalı, abur cuburdan uzak durarak dengeleyici bir yemek listesi ile şık, ince ve fit bir vücut görünümü elde edebilirsiniz.

Sağlıklı Diyet Nasıl Olur?
Sağlıklı Diyet Nasıl Olur?

 Sağlıklı Diyet Nasıl Olur? 

 

 Vücudun gereksinim duyduğu kalori yetersiz veya olduğundan daha düşük bir rejim uygulandığında vücut bu rejime kendini ayarlayarak açlık hissine kapılır. Vücut, yağ yakma hızını son derece düşürerek daha azca enerji masrafa başlar. Bu durum, rejim bırakıldığında fazlaca kısa bir müddet arasında verilen kilonun fazlasıyla geri alınmasına sebep olur. Sağlıklı bir kilo verme sıralaması ile kalıcı zayıflama sağlanır.

 

 İnsanların hayatlarındaki değişikliklere odaklı hazırlanan beslenme programları dengeli ve sıhhatli beslenmenin öğrenilmesini sağlar ve ömür boyu fizyolojik aktivite programı uygulanmasını destekler. Zayıflama sürecinde muhteviyatında yer edinen porsiyonun ne kadar olduğu önemlidir.

 

 Kilo vermeye başladığınızda kan şekerinizin ve iştahınızın kontrolü için sık sık ve az az öğünler hazırlanır. Aynı saatlerde yiyecek yiyerek vücudunuzun metabolik saatini düzenleyebilir ve muayyen saatlerde insülinin yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda kilo verme hızınız artar ve zayıflama süreciniz daha verimli geçer.

bolgesel-zayiflama
bolgesel-zayiflama

 Sağlıklı Kilo Verme Rejim Sıralamasında Hangi Yiyecekler Yer Almalıdır? 

 

 Diyet yiyecekleri dendiğinde akla ilk gelen yağsız, tuzu az ve lezzeti pek beğenilmeyen yemekler olur. Hormonların ve sinir sisteminin tertipli olarak çalışmasında faal olan yağlar, yağda eriyen vitaminler için de fazlaca önemlidir. Vücudun sıcaklık dengesinin korunmasında mühim rol oynayan yağlar, midenin daha yavaş boşalmasını da sağlayarak açlık hissiyatını geciktirir. Bu yüzden zayıflamak için rejim sıralaması hazırlanırken yağsız değil az yağlı yemekler kullanılması gerekir.

 

 Yağ çeşidi olarak da zeytinyağı, ayçiçeği ve avokado gibi yağlar yüklenebilir. Kepekli makarna, kinoa, bulgur, kepekli pirinç benzer biçimde karbonhidratlar rejimde kesinlikle yer almalıdır. Kan şekerinin dengelenmesinde mühim rol oynayan süt, yoğurt, kefir benzer biçimde besinler de sıhhatli bir diyetin eğer olmazsa olmazlarıdır. Yüksek vitamin ve mineral içeriğine dahil olan meyve ve sebzeler içerdikleri antioksidan bileşenler sebebiyle beslenme uygulamalarında kesinlikle tavsiye edilir. 

 

 Protein içeriğine dahil olan tavuk, yumurta, et, kuru baklagiller veya balık gibi hem kasların korunmasına destek sunar bununla beraber geç sindirildiğinden ötürü uzun zaman tokluk hissi sağlar. Tüm bu gıda gruplarının ehil ve dengeli alınmasını elde eden kilo verme sıralaması ile yağ yakımınız daha süratli ve zayıflamanız daha kalıcı olur.

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu