Makyaj

Sade Makyaj Nasıl Yapılır 2022

 

Yüzde varla yok arası bir makyaj yapmak isteyenler sade makyajı tercih ediyor. Günlük kullanıma uygun, cilt kusurlarını kapatan ve aynı zamanda makyaj yapmamış gibi görünmek isteyen her kadın doğal makyajı tercih edebilir.

 

 Cilt Temizliği ve Nemlendirme

 

 Her makyajdan önce cilt temizlenmeli ve makyaja hazır hale getirilmelidir. Peki, ‘Makyaj öncesi cildimizi neden temizlemeliyiz?’ Cilt temizlenmezse üst tabakadaki yağ ve kir gözeneklere hapsolur. Bu da siyah nokta ve sivilcelere davetiye çıkarmak demektir. Cilt tipine uygun seçilmiş temizleme jeli ile yıkanan cilde ardından yine uygun bir ürünle peeling yapılır. Nemlendirici sürülerek cilt makyaj için hazırlanır.

 

 Fondöten Uygulama

 

 Fondöten ile yüzdeli sivilce, leke, kızarıklık gibi kusurları gizleyebilirsiniz. Cilt tonunuza uygun bir fondöten seçimi oldukça önemlidir. Doğal bir makyaj içinse ince yapılı bir fondöten ya da BB/CC krem tercih edilebilir.

 

 Göz Makyajı

 

 Göz makyajının doğal olması için yine abartıdan uzak durmanız şarttır. Doğal tonlarda seçilen farlar size yardımcı olacaktır. Sürülen far bir fırça yardımıyla iyice dağıtılmalıdır. Eyeliner, doğal makyajda pek tercih edilmese de alternatif olarak göz kalemi kullanılabilir. Özellikle kahverengi göz kalemini kirpik diplerine sürüp far fırçasıyla dağıtarak etkili ve doğal bir göz makyajı yapılabilir.

 

 Maskara uygulamasına geçildiğinde hacim veren maskaralar doğallığı bozabilir. Bunun yerine tek tek ayıran ve uzatan bir maskara tercih edilmelidir. Tek kat ya da en fazla iki kat uygulama yapılmalıdır. Aksi halde göz makyajınız doğallıktan uzaklaşacaktır.

 

 Yüz Şekillendirme

 

 Yüz şekillendirme aşamasında kontür paleti ve aydınlatıcıdan yararlanılabilir. Aşırıya kaçılmadığı takdirde bu uygulama yüz hatlarını ortaya çıkarmada etkilidir. Kontür uygulaması yapılacaksa keskin sınırlar oluşturmamalı ve doğal bir görünüm elde edene kadar çizgiler fırça ile dağıtılmalıdır. Doğal bir makyaj için aydınlatıcı seçiminin toz aydınlatıcı değil krem aydınlatıcı olarak yapılması gerekir.

 

 Allık ve Ruj Seçimi

 

 Allık cilde renk ve canlılık katar. Cilt ve göz makyajına uygun renkte seçilmiş bir allık uygulanmalıdır. Uygulama esnasında sade makyaj için, elmacık kemiklerinin üzerine bir iki puf yeterli olacaktır. Ruj seçiminde ise ten rengine yakın renkler tercih edilmelidir. Dudak kalemi kullanmamak daha doğal bir görünüm sağlar. Biraz ışıltı istenirse rujun üstüne parlatıcı sürülebilir.

 

sade-makyaj-nedir
sade-makyaj-nedir
sade-makyaj-nedir
sade-makyaj-nedir
sade-makyaj-nasil-yapiliyor
sade-makyaj-nasil-yapiliyor
sade-makyaj-trend-kadin
sade-makyaj-trend-kadin

 

 

 

 

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu