Saç Bakımı

Saç Uzatmak Zor Mudur? Saç Nasıl Sağlıklı Uzar?

Sağlıklı Saç Uzatmak

Sağlıklı Saç Uzatmak

 Saç uzatmak tüm kadınların ortak derdidir. Hele ki bir de yavaş uzayan bir saç tipiniz varsa bu gerçekten bir işkence haline dönüşür. Bakımlar, yağlar, her ay kuaföre dökülen yüzlerce liralar, evde yapılan yumurta maskeleri ve daha binlercesi… Bir de benim gibileri var saçını bir anlık duygu değişimiyle kısacık kestirip daha sonra pişman olup uzatmak için deli oluyoruz. Saç uzaması biraz genetiktir, kişiden kişiye değişir. Ancak saçları biraz yavaş ama daha sağlıklı uzatmak mümkündür. Gelelim saçlarımızı uzatmak için neler yapmamız gerektiğine.

Saç Kestirmek Saç Uzatır Klişesi

Saç Kestirmek Saç Uzatır Klişesi

Saç kestirmek birçok kadının korkulu rüyası. Bunun sebebi ise uçlarından kırıkları al dediğimiz ancak saçımızı kısacık kesen kuaförlerimiz. Ama gerçekten saç kestirmek saçın daha hızlı ve sağlıklı ve güzel uzamasına yardımcı olacaktır. Saç kırıklarını, yıpranan saçları kestirmek saçın hava almasını ve daha güçlenmesini sağlayarak saçı uzatır. Saçınızı belli aralıklarla evde kendiniz de olsa uçlarından aldırmalısınız.

Saç Kremi

Saç Kestirmek Saç Uzatır Klişesi

Birçoğumuz saç rutinimizde saç kremini es geçiyoruz ya da saç kremi kullanmayı gereksiz buluyoruz. Saçımızı tıpkı hep yıkarken şampuan kullanıyorsak saç kremini de alışkanlık haline getirmeliyiz, çünkü saç uçlarının da yıpranmaması için neme ihtiyacı vardır. Siz de saç tipinize uygun ağırlaştırmayacak kendinize uygun bir saç kremi edinmelisiniz.

Saça Isı Uygulamak

Saça Isı Uygulamak

Saçımızı yıpratan ısılı maşa ve düzleştirici gibi şekillendiriciler saça büyük oranda zarar veriyor ve saçımızı yıpratıyor. Bu ürünleri bir an önce bırakmalıyız. Eğer illa ki kullanmak istiyorsanız da ısıdan koruyucu saç ürünlerini tercih ederek saça verdiği zararın az da olsa önüne geçebilirsiniz.

Beslenme

Gelelim yediklerimizin tıpkı vücudumuza olduğu gibi saçlarımıza ve cildimize etki etmesine… Protein ve vitamin içeren ürünler tüketmek ve yeterli su içmenin de saçın uzamasında büyük etkisi vardır.

Saç Masajı

Saç Masajı

Duşta saçlarımızı şampuanlarken saç köklerimize hafif hafif dairesel hareketler ile masaj yapmak saçımızın uzamasına yardımcı olur ve kan akışı sağlayarak saç köklerimize hava aldırır.

Sıcak Su Yerine Soğuk Su

Sıcak su yerine soğuk su

Saçlarınızı yıkarken çok kaynar sular yerine soğuk su tercih edin. Soğuk su kan akışını hızlandırarak saç uzamasına yardımcı olacaktır.

Yağlar

Saç bakım yağları

Saç bakım rutininize doğal yağlar ekleyin. Hint yağı, zeytinyağı, keratin, tatlı badem yağı saç uzamasında oldukça etkili yağlardır. Her kadın için önemli olan sağlıklı saçlara bu yöntemleri uyguladıktan sonra kavuşmanız mümkün.

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu