Saç Bakımı

Saç Diplerinde Kaşıntı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Saç diplerinde meydana gelen kaşıntıların ne kadar rahatsız edici olduğunu bu durumu yaşayan herkes bilmektedir. Sürekli baş kaşıma isteğinden kurtulmak için neler yapılabilir? Bu rahatsızlık veren durumdan nasıl kurtulabiliriz?

 

Saç kaşıntısı nasıl geçer?

Sürekli olarak saçlarınız kaşınıyorsa, bu bir şeylerin ters gittiğinin göstergesidir. Bu durum normalden daha fazla ve daha şiddetli olan bir kaşınma ise mutlaka araştırılması gereken bir durumdur. Bu ihtiyacın doğması halinde bir bakım ürünü kullanılabilir. Saç diplerinizde yoğun bir kaşıntı varsa ilk yapmanız gereken, öncelikle uzman bir dermatologa gitmek olmalıdır.

Saç derinizin bu kadar çok kaşınmasının altında yatan sebebinin ne olduğunu, neyden dolayı kaynaklanabileceğini hiç merak ettiniz mi?

Saç Diplerinde Kaşınma Neden Olur?

Saç diplerinin kaşınması sorununun birden fazla sebebi olabilir. Saçların temizliğininin yeterli düzeyde sağlanmaması, saç derisine karşı zararlı olan bir ürünün kullanılması, saçların çok fazla ve çok sıkı toplanması, egzama sorunları ve kepek gibi bir takım sorunlar saçların dibinin kaşınmasına neden olur.

Saç derisinin bakımı için saç derisine uygun olan bakım ürünleri kullanılmalıdır. Cildinize gösterdiğiniz bakımı saç derisine de göstermelisiniz. Herkesin saç yapısı ve deri hassasiyeti farklıdır. Önceliğiniz doğru bakım ürünlerini kullanmak olmalıdır.

Saç derisinde kaşıntı neden olur?

Saç Derisine Uygun Şampuan Kullanın

Hassas ve kaşıntılı bir saç derisine sahipseniz, kepeği azaltmak için mutlaka size uygun olan bir şampuan kullanmanız gerekir. Kepek için mikro soyucu özelliği olan şampuanlar iyi gelebilir. Bu tip şampuanlar kaşınmayı azaltıcı etkiye sahiptir. Saç derisindeki hassasiyeti giderir.

Saçlarınızı Çok Sıkı Toplamayın

Saçlarınızı sıkı bir şekilde topluyorsanız bu alışkanlığınız saç diplerinizde ciddi bir kaşıntıya neden olabilir. Sıkı bir şekilde toplanan saçlar, saç dibinin hava almasını engeller. Bu da saçın kurumasına ve kepeklenmesine sebep olur. Saçlarınızı toplamanız gerekiyorsa daha gevşek modeller tercih edebilirsiniz. Ve her fırsatta saçlarınızı açarak havalandırmalısınız.

Saçlarınızı Sıcak Suyla Yıkamayın

Saçlar sıcak su ile yıkandığında daha temiz olacağı düşünülür, ancak saçlara sıcak su fayda değil zarar verebilir.

 

 

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu