Makyaj

Porselen Makyaj Nedir Ve Nasıl Yapılır?

 

Porselen makyaj, diğer makyaj ürünlerine oranla kapatıcılığı daha fazla olan makyaj ürünleri kullanılarak yapılan, ciltteki gözenekleri ve var ise lekeleri kapatarak daha pürüzsüz görünmesini sağlayan ve kalıcılığı daha uzun olduğundan dolayı birçok kadın tarafından tercih edilen makyaj stilidir.

 Profesyonel kişiler tarafından uygulandığında daha başarılı sonuçlar verse de evde de uygulamak mümkündür.

 

 Porselen Makyaj İçin Gerekli Malzemeler

  • Makyaj bazı
  • Fondöten
  • Su bazlı farlar
  • Kapatıcı
  • Aydınlatıcı
  • Transparan pudra
  • Makyaj sabitleyici

Makyaj bazı, fondöten ve transparan pudra, porselen makyaj uygulamasında olmazsa olmaz ürünlerdir.

Makyaj bazı, sonrasında uygulanacak ürünlerin daha güzel görünmesini sağlamanın yanı sıra porselen makyajın dayanıklılık süresini de uzatmaktadır. Makyaj bazı cilt tipine göre tercih edilmelidir. 

Fondöten, cilt tipinize uygun olarak tercih edilmelidir. Porselen makyaj için ışığı kıran özellikte hd fondötenler kullanılmalıdır.

 Transparan pudra, makyajınıza porselen görüntüyü veren, cildinizin bebek gibi görünmesini sağlayan ve makyajınızı sabitleyen en önemli makyaj malzemesidir.

 

 Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

 Porselen makyaj yapmaya başlamadan önce cilt temizliği yapılmalı ardından cilt nemlendirilmelidir. 

 Cilt tipinize uygun makyaj bazı uygulanmalı ve ardından fondöten kullanılmalı, transparan pudra ile ciltteki kusurlar kapatılmalıdır. Gözaltlarına gözaltı kapatıcısı uygulanmalıdır. Göz makyajı için su bazlı göz farı uygulanmalıdır. Makyajınızı detaylandırmak için kullanacağınız takma kirpikler, porselen makyajın daha da ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ruj olarak palet rujlar tercih edilmeli, göz farınız ile zıt tonlarda olmasına dikkat edilmelidir. Göz farınız ile aynı tonlarda yapacağınız ruj uygulamaları cildinizi olduğundan daha soluk göstereceğinden dolayı tercih edilmemelidir. Tüm işlemler bittikten sonra sabitleyici ile porselen makyajınız sabitlenmelidir.

 

 Porselen Makyaj Nasıl Temizlenir?

 Porselen makyajı çıkartmak diğer makyaj ürünlerini çıkartmaya oranla daha çok özen gerektirir. Makyaj temizleme suyu makyaj temizleme pamuğu tamamen ıslanana kadar dökülmeli sonrasında göz kapaklarında 10 saniye kadar bekletilmelidir. Porselen makyajı ovalayarak çıkartmak yerine göz kapaklarında bir süre bekletilerek temizlemek makyajınızın daha kolay temizlenmesini sağlamaktadır. Kirpiklerinizi temizlerken de aynı işlem tekrarlanır Kirpik temizliğinde makyaj pamuğu kirpikler alttan yukarı doğru kaldırılarak bekletme işlemi uygulanmalıdır. En makyajınızı çıkartmak için ise makyaj temizleme suyu ile ıslatılan makyaj temizleme pamuğu cildi ovalamadan dairesel hareketler ile uygulanmalıdır.

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu