Diyet
Trend

Online Diyet Hangi Uygulamaları Kapsar?

 

Korona virüsün hayatımıza dahil olması daha doğrusu düzenimizi bozmasıyla yaşam tarzımızda birçok değişiklik yapıldı. Özellikle korona virüsün ortaya çıkması ile daha sık duyduğumuz bir kavram olan online diyet hayatımızda yerini aldı. Halbuki korona virüsten öncede yapılan bir uygulamaydı. Fakat daha az biliniyor ve daha az ihtiyaç duyuluyordu. Online diyet evinizin konforunda, yorulmadan diyet hizmeti sunan bir uygulamadır. Birçok diyetisyen ve ilgili kurum bu süreçte danışanlarına online diyet hizmeti vererek işini sürdürdü.

Online Diyet Uygulamaları
Online Diyet Uygulamaları

Yüz yüze diyetten farklı olarak görüşmeler çeşitli uygulamalar sayesinde sesli ya da görüntülü olarak yapıldı. Sağlanan karşılıklı iletişimden sonra gerekli diyet programları mail ya da fotoğraf yoluyla danışana iletilir. Danışanlara genellikle kendi ev tartıları ile tartılmaları söylenir. Çoğu kişide ev dışında tartılmak bir stres sebebi olabiliyor. Online diyet ile bu nebze önlenmiş olur. Yüz yüze görüşmede olduğu gibi online diyetinde ayda kaç randevudan oluşacağı tamamen diyetisyene ve danışana bağlı bir durumdur. Online diyetin bir diğer getirisi de gün içerisinde sorunuz olduğu zaman bunu hemen diyetisyene iletebilirsiniz. Tabii bunu suistimal etmeyip belirtilen saat aralığında sormak iyi olacaktır.

 

 Kimler Online Diyet Yapmalı?

Kimler online diyet yapmalı?
Kimler online diyet yapmalı?

Kimler online diyet yapmalı sorusuna gelecek olursak öncelikle iş yükü çok fazla olan işten izin almakta zorlananlar için hayat kurtarıcı olabilir. Herhangi bir sebepten dolayı evden çıkmakta zorlanan kişiler veya yaşadığı yere yakın diyetisyen bulunmayan kişiler online diyet yapabilir. Sadece evinin konforundan çıkmak istemeyen kişiler de bu uygulamayı tercih edebiliyor. Zorunluluktan dolayı diyet yapmayı sık sık erteleyen kişilerin mutlaka denemek isteyeceği bir uygulamadır. 

 

İlgili Makaleler

 Online Diyet Yapmak İstiyorsanız

Online Diyet
Online Diyet

 

Online diyet yapmak istiyorsanız öncelikle birlikte yola çıkmak istediğiniz diyetisyeni seçmelisiniz. Bu süreç uzun da sürebilir kısada seçiminizi buna göre yapmalısınız. Online olacağı için seçim şansınız sınırsız. Böylece sağlınız için en uygun tercihi yapabileceksiniz. Sonrasında kendisi ile iletişime geçip randevu almanız gerekir. Süreci bu şekilde başlatmış olursunuz. Randevu sayısı ve sıklığı tamamen size ve diyetisyeninize bağlıdır. Bu ayda 4 görüşme ya da ayda 2 görüşme şeklinde olabilir.

 

Online Diyet Hangi Uygulamaları Kapsar?

Online Diyet Hangi Uygulamaları Kapsar?
Online Diyet Hangi Uygulamaları Kapsar?
  • Zayıflama Diyeti: Sürekli diyete başlayıp devamını getiremeyenlerden misiniz? Diyetisyeninizin hazırlayacağı online diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programıyla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Kilo Aldıran Diyet: Kilo almak isteyip kilo alamayan kişilerdenseniz diyetisyenin vereceği yüksek kalorili ve proteinli beslenme programını uygulayabilirsiniz.
  • Kilo Koruma Diyeti: Spor ve beslenme ile dengeyi sağlamanız mümkün. Ancak tekrar kilo alırsanız bu moralinizi bozacaktır. Uzman diyetisyen yardımıyla kilolarınızı koruyabilirsiniz.

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu