Makyaj

Maskara Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

 

Maskara, makyaj yapımında en önem verilen malzemelerin başında gelir. Dikkat çekici ve güzel görünen bakışlar için maskara kullanımı ve seçimi oldukça önemlidir. Kusursuz ve dikkat çekici bir makyaj için bilmeniz gereken önemli noktalar mevcuttur. Maskara diğer makyaj malzemelerine göre biraz daha dikkat ve tecrübe gerektiren bir üründür. Daha çok uzun ve belirgin kirpik elde etmek için kullanılan bu ürün kullanımına göre yüz görünümünüzü de oldukça etkileyecektir. 

 

 Doğru maskara tercihi ve doğru kullanımı bildiğiniz takdirde maskara, makyajınızın kusursuzluğunu arttıracaktır. Önceliğiniz tarzınıza belirlemek ve elde etmek istediğiniz sonuca göre bir maskara seçmek olmalıdır. Doğru sürüm teknikleri ile de makyajınız istediğiniz görünümü elde edecektir. Bunun için dikkatli bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Seçimlerinizde kaş kirpik renginiz, yüz yapınız gibi dikkat etmeniz gereken önemli noktalar mevcuttur.

 

 Maskara Nedir, Ne İşe Yarar?

 

 Gözleri ön plana çıkarmak için kullanılan makyaj malzemesine maskara adı verilir. Küçük bir fırça yardımı ile kirpiklere uygulanır. Bu işlem kirpiklerin daha uzun, belirgin ve dolgun görünmesi için yapılan bir işlemdir. Kirpik yapısına ve elde edilmek istenen sonuca göre kullanımı değişim göstermektedir.

 

 Kadınların makyaj malzemeleri arasında en önem verdikleri ürünün başında gelmektedir. Aynı zamanda etkileyici bir makyaj için de mutlaka tercih edilmesi gereken bir kozmetik ürünüdür. Birbirinden farklı çeşitleri mevcuttur. Fırça yapısı ve renklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklikleri göz önünde bulundurarak kirpik yapınıza uygun bir maskara seçmeniz gerekmektedir. Doğru seçim maskara konusunda oldukça önemli bir noktadır.

 

 Mevcut Maskara Çeşitleri Nelerdir?

maskara-sürmenin-püf-noktalari
maskara-sürmenin-püf-noktalari

Pek çok sayıda maskara çeşidi vardır. En çok tercih edilen maskaralar arasında kirpik uzatan, dolgunluk veren ve göz yapısını belirginleştirip öne çıkaran maskaralar gelmektedir. Kullanım alanına göre suya dayanıklı maskara tercihleri de ön plana çıkmaktadır. Maskara seçerken böyle bir amaç gözetiyorsanız üzerindeki ibarenin bunu belirttiğinden mutlaka emin olmalısınız.

 

Renkli maskara tercihlerinde ön plana çıkan renkler arasında kahverengi gelmektedir. Açık kirpik rengine sahip kişiler genellikle kahverengi maskara tercih etmektedirler. Maskaraların temizlenmesi oldukça zordur. Suya dayanıklı maskaralar neme karşı dayanıklılık gösterdiğinden daha zor temizlenir ve uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Aynı zamanda standart maskaralara göre daha az akma yaptığı için uzun süreli temiz bir görüntü imkanı sağlar. Suya dayanıklı maskaralar hem yazın hem de kışın tercih edebileceğiniz maskaralardan birisidir.

 

 

Maskara Nasıl Sürülmelidir?

maskara-sürmenin-püf-noktalari
maskara-sürmenin-püf-noktalari

 Etkileyici bir makyaj elde etmek için makyaj yaparken sürüm tekniklerinin bilinmesi gerekmektedir. Maskara uygulamadan önce kirpiklerin tamamen temizlenmesi başlangıç için önemlidir. En iyi ve kusursuz etkiyi elde edebilmek için kirpiklerin temiz olması gerekmektedir. Sonraki adımda kirpik kıvırıcı yardımı ile kirpiklerinizi kıvırmanız gerekmektedir. Eğer bunu tercih etmiyorsanız atlayabilir ve bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.

 

 Maskara bazı, kullanılan maskaranın etkisini arttırmak için önemlidir. Maskara bazı kullanmadan maskara sürme işlemine geçilmemesi gerekmektedir. Bazı uyguladıktan sonra maskara uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşama en önemli olanıdır. Öncelikle maskaranızı kirpik diplerinize yerleştirip sonrasında zikzak hareketlerle yukarı doğru çekmeniz gerekmektedir. Bu aşamada acele etmemeniz ve dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Alt kirpikler daha kısa olduğu için uygulanması biraz daha zordur. İki kat maskara kullanmak isteyenlerin birinci katın kurumasını beklemesi gerekir.

 

 Maskara Uygulamada Püf Noktalar Nelerdir?

maskara-sürmenin-püf-noktalari
maskara-sürmenin-püf-noktalari

 Kolay gibi görünse de maskara sürümünde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu noktalar bilindiği taktirde kullanım daha da kolaylaşacaktır.

Daha etkili ve güzel bir kirpik görünümü için maskara bazı kullanımı çok önemlidir. Maskara bazı maskaranın kirpikleri daha iyi tutunmasını kolaylaştırır ve daha dolgun kirpikleri elde etmenizi sağlar.

Maskara bazı bulunmadığı taktirde pudra yardımı ile de aynı etki elde edilebilir. Kirpiklerinize uyguladığınız pudranın ardından maskara sürme işlemini yapabilirsiniz.

Farklı özelliklere sahip iki maskarayı aynı anda kullanmanız mümkündür. Biriyle daha uzun kirpikler elde ederken diğeriyle daha dolgun kirpikler elde edebilirsiniz.

Maskara Seçimi Nasıl Yapılır?

 

 Maskara seçiminde dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. İstediğiniz kusursuz makyajı elde edebilmek adına mutlaka doğru maskara tercihi yapmanız gerekir. Farklı özelliklere sahip maskaralar arasından size en uygun olanını bulduğunuz taktirde, istediğiniz sonuçları elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

 

  • Tercih edeceğiniz maskara fırçasının yapısına dikkat etmeniz gerekir.
  • Doğal bir görünüm için kahverengi maskara tercih etmeniz uygun olacaktır.
  • Daha dolgun kirpikler için kalın fırçalı maskaralar sizin için uygun olacaktır.

 

maskara-sürmenin-püf-noktalari
maskara-sürmenin-püf-noktalari

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu