Makyaj

Makyaj Bazı Kullanmanın Önemi

 

Makyaj bazı ne işe yarar ve makyaj bazı nasıl kullanılır? Makyaj bazı kullanmalı mıyım? ve Hangi makyaj bazını kullanmalıyım? gibi soruların varsa cevabı bu yazıda seni bekliyor!

En çok sorulan sorular genellikle makyaj bazları ile ilgilidir. Cilt tipine uygun makyaj bazı tavsiyelerini bu yazımızda bulabilirsin. Kendi cildine uygun makyaj bazı ile tanışabilirsin. Makyajının gün içinde kuru ve mat görünmesinden, yağlanmasından, kızarıklıklardan, gözeneklerden şikayetçiysen, önereceğimiz makyaj bazlarını yakından tanımalısın.

Şimdi sana en popüler ve en çok işe yarayan makyaj bazlarından bahsedeceğiz. Ve onları nasıl kullanman gerektiğini öğreneceksin.

Makyaj bazı nedir?


Makyaj bazı nedir?

Makyaj bazı, Bir makyaj tabanıdır. Astar olarak da adlandırılan makyaj bazı, fondöten veya kapatıcıdan önce cilde uygulanan kozmetik bir üründür.

Genellikle açık, mat veya çok hafif bir renk tonudur. Amacı, çizgileri, kırışıklıkları veya kusurları düzeltmek ve fondöten veya kapatıcıya uygulama için pürüzsüz bir palet vermektir.

Aynı zamanda yağın emilmesine yardımcı olur ve gün boyunca parlamayı azaltır, bu da makyajın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.

Bir makyaj bazı tipik olarak yağsızdır ve cildi makyaj bazı olarak işlev görse bile yumuşatmak için bazı nemlendirici bileşenler de içerebilir.

Makyaj bazı ne işe yarıyor?

Makyaj Bazı Nedir? Ve Ne İşe Yarar?

 

Makyaj bazı, pürüzsüz bir görünüm elde etmek için kullanılır. Fondöten ve kapatıcı arasında bir katman görevi görür. Fondöten, pudra gibi ürünler ile uygulandığında, çok başarılı sonuçlar elde edilir. Kuru veya yağlı ciltlere direkt olarak fondöten uygulanırsa pul pul dökülme yaşanabilir. Bu nedenle makyaj bazı mutlaka kullanılmalıdır.

Kapatmak istediğiniz kırışıklıkları, belirgin kızarıklık ve kusurları makyaj bazı uygulayarak kolayca kapatabilirsiniz. Mağazalarda genellikle fondöten ve kapatıcı ürünlerinin yanında bulunur ve bu ürünlere göre uygun fiyatlıdır.

Editörün Notu: Makyaj bazının önemini meşhur portakal testi ile anlayabilirsin. Bir portakal al ve portakalın bir tarafına makyaj bazı sür, diğer tarafına sürme. Her iki tarafa da fondöten uygula. Makyaj bazı sürdüğün tarafın daha kusursuz göründüğünü göreceksin. İşte makyaj bazı kullanmanın faydası bu şekildedir.

Makyaj bazı kullanmak zorunda mıyım?

Makyaj bazı kullanmak zorunda değilsin. Ama cildin problemliyse, gün içinde makyajın akıyorsa, senin kötü görünmene yol açıyorsa, bizce makyaj bazı kullanmalısın. Fondötenini sürmeden önce uygulamalısın. Gün içinde meydana gelebilecek tüm makyaj sorunlarını çözebilirsin. Özellikle bir düğüne ya da özel bir davete giderken çok işine yarayacak. Cildinde makyajın uzun bir süre kalacaksa makyaj öncesi mutlaka makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz.

 

Makyaj bazı yerine ne kullanabilirim?

makyaj bazı

 

Makyaj bazının yerine kullanabileceğin alternatifler makyaj bazı kadar çok etkili olmayabilir. Makyaj bazının yerine günlük nemlendiricilerden ya da cilt bakım serumlarından yardım alabilirsin. Makyaja başlamadan önce nemlendirici veya serumu uygulamalısın. Ve emilmesini beklemelisin. Daha sonra BB krem veya fondöten aşamasına geçebilirsin.

Makyajdan önce uygulayacağın nemlendirici, gün boyu cildinin canlı ve parlak olmasına yardımcı olabilir ama sürdüğün fondötenin kalıcılığını artırmaz. Makyaj bazı kullanamadığın zamanlarda fondöteni transparan pudrayla sabitlemelisin. Makyaj bitiminde ise makyajını sabitlemek için makyaj sabitleme spreyleri sıkabilir, cildinin gün boyu mükemmel görünmesini sağlayabilirsin.

Makyaj Bazı Nedir? Ve Ne İşe Yarar?

 

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu