Cilt Bakımı

Koreli Kadınların Güzellik Trendleri – 3 Saniye Kuralı

Her kadının bilmesi gereken güzellik sırları

Koreli kadınların güzellik trendlerini öğrenmek ister misiniz? Daha güzel bir cilde ulaşmanızı sağlayacak 3 saniye kuralı ile ilgili öğrenmeniz gereken her şey!

Her geçen gün yeni güzellik trendleri karşımıza çıkmaya devam ediyor 🙂 Son yıllarda yükselişte olan Koreli kadınların güzellik rutinleri, ülkemizi de etkisi altına aldı. Koreli kadınların 3 saniye kuralı adını verdikleri güzellik rutini, son zamanlarda trend konulardan biri!

Koreli Kadınların yıllardır uyguladıkları güzellik ve bakım sırlarını sizler için araştırdık. Siz de canlı ve sağlıklı güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Öncelikle 3 Saniye Kuralı Nedir, Bundan Bahsedelim

Koreli kadınların muhteşem ciltlerinin sırrı, uyguladıkları güzellik rutinlerinden kaynaklanır. Yani sadece cilt bakım ürünleri ile değil, 3 saniye kuralı adı verilen güzellik rutinleriyle kusursuz bir cilde sahip olurlar.

Peki bu 3 saniye kuralı nasıl uygulanıyor?

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Kore güzellik trendleri 10 adımdan oluşur. Korelilerin 3 saniye kuralı; nemlendiricinizi yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra yani 3 saniye içinde uygulamanızı gerektiren 3 saniyelik nemlendirme kuralıdır.

Bu kuralın cildimize faydaları ise şu şekildedir;

1. Cildin ürünü daha iyi emmesine sağlar

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Cildin temiz olması çok önemlidir. Cilt bakım ürünlerinizi yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra uygulamalısınız. Ürünlerin cildinizde en iyi şekilde emilmesine fayda sağlar. Yani ürünleri kuru bir cilde uygulamaktansa, nemli bir cilde uygulamak çok daha etkili bir yöntemdir. Cildiniz nemli olduğunda, serumlarınızdaki veya nemlendiricilerinizdeki aktif maddeleri emmesi daha kolaydır.

2. Cildinizi aydınlatır, canlı görünmesini sağlar

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Kulağa biraz çelişkili gelse de, yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizin gerildiğini hissetmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, suyun cildinizden hızlı buharlaşmasıdır. Ve cildin esansiyel (uçucu) yağlarının çoğunu beraberinde almasıdır. Sonuç olarak, donuk görünen susuz kalmış bir ciltten kurtulmak için, nemlendiricinizi ne kadar hızlı uygularsanız, ihtiyaç duyduğunuz nemi hapsetme ve cildinizi parlak ve canlı hale getirme şansınız o kadar artar.

 

3. Cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olur

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

 

İyi nemlendirilmiş bir cilt, dolgun ve genç gözükür. Cildiniz kuruduğunda tüm ince çizgiler ve kırışıklıklar daha görünür hale gelir. Bu nedenle cildinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Kuru ciltte ölü cilt hücreleri birikebildiğinden, nemlendiricinin cilde nüfus etmesi engellenir. Cildiniz ıslakken nemlendirici uygularsanız, nemlendiricinin daha iyi emilmesini sağlar ve yaşlanma belirtileri ile mücadele eder.

4. Cildiniz daha sağlıklı görünür

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Nemlendiricinizi yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra uygularsanız, cildinizin dengesini korumasına yardımcı olur. Cildiniz aşırı kuru olduğunda, yüzeyin altındaki bezler kuruluğu nötralize etmek için daha fazla sebum üretmeye başlar ve bu da sonunda akne ve sivilce problemlerinin oluşumuna neden olabilir.

5. Cildinizi güneşin zararlarından korur

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli kadınlar, cildini zararlı UV ışınlarından nasıl koruyacaklarını bilirler. Yüzünüzü temizledikten hemen sonra nemlendirici uygulamalısınız. Bu uygulama önemli bir adımdır. Güneş cildi kurutarak kırışık ve pul pul görünmesine neden olabilir. Birçok yüz kremi SPF içerir. SPF içeren bir nemlendirici, cildinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabilir.

6. Hassas cildi yatıştırır

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

 

Hassas ciltler kolayca tahriş olur ve ekstra özel bakıma ihtiyaç duyar. Kreminizi cildiniz daha fazla kurumadan uygulamak, kuru ve kaşıntılı lekelerin önlenmesine yardımcı olacaktır. Tıp uzmanları, cilt tahrişini önlemek için yüzünüzü günde iki defadan fazla yıkamamanızı önerir.

7. Cilt bakım rutininizi hızlandırır

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

 

3 saniye kuralı, daha kısa sürede hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer siz de cilt bakımı için vakit ayıramayanlardansanız, 3 saniye kuralı tam size göre olabilir. İster sabah evden çıkmak için acele ediyor olun, ister akşam yatmak için sabırsızlanıyor olun, her koşulda 3 saniye kuralını kolayca uygulayabilir, kolayca hazırlanabilirsiniz.

 

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu