Moda

Jile Elbise Nasıl Kombinlenir? 2022 Moda Trendleri

2022 jile elbiseler

 

Her geçen gün moda anlayışı değişmektedir. Yıllar önce moda alanında patlama sağlayamamış kıyafetler günümüzde moda akımında tekrar bavullardan çıkıp karşımıza gelebilmektedir.

 Son zamanlarda favori elbise çeşitleri arasına giren jile elbiseler içine giyilen kazak ile uyumlu olduğunda çok şık bir kombin olabilmektedir.

Jile Elbise Nasıl Kombinlenir?
Jile Elbise Nasıl Kombinlenir?

 Jile Kelime Anlamı İle Nedir?

  Bir bluz yahut tercihen kazak üzerine giyilebilen elbise türüne jile adı verilmektedir. 

Jile Kelime Anlamı İle Nedir?
Jile Kelime Anlamı İle Nedir?

 Jile Elbise Nasıl Kombinlenir?

 

 Her mevsime uygun olarak giyilebilen jile elbiseler bu nedenle sıklıkla kombinlerde tercih edilmektedir.

 Tek bir parça ile şıklık yakalamak moda dünyasında son dönemlerde oldukça popüler akımlar arasında yer almaktadır.

Jile Elbise Nasıl Kombinlenir?
Jile Elbise Nasıl Kombinlenir?

 Özellikle jile içerisine tercih edilecek boğazlı body ve gömlekler yazlık bir jile elbiseyi oldukça kışlık bir hale büründürebilmektedir. Böylelikle kış moda kombinleri için son derece favori bir parça haline gelmektedir.

 

 Bir davet yahut gece için jile elbise üzerine alınacak palto da olası şıklığı artıracak tüyolar arasındadır.

 Tesettür giyimde çok fazla kullanılan jile elbiseler şık ve aynı zamanda da spor kombinler ile öne çıkabilmektedir. Jile üzerine kullanılacak şal ile de şıklık artırılabilmektedir.

Jile Elbise Nasıl Kombinlenir?
Elbise Nasıl Kombinlenir?

 Kış aylarında yapılacak olan jile elbise kombini içerisine balıkçı yaka kazak giyilerek şık bir jile kombini haline getirilebilmektedir. Özel davetlerde ise ekstra olarak bir ressam şapkası ve uzun çizmeler ile kombinlendiğinde jile elbiseler harikalar yaratabilmektedir. 

 

 Daha çok günlük şıklık sağlanabilmesi için düz bir jile elbise ile jile içine giyilecek olan rengarenk bir kazak ve spor ayakkabılar bu kombini daha çok spor-şık bir hale büründürecektir.

Jile elbise seçimi
Jile elbise seçimi

 

 Eğer çok hareketli bir desene sahip jile bir elbise kombinlenecekse kesinlikle içerisine düz ve fazla renk içermeyen basit bir kazak tercih edilmelidir. Böylelikle jile elbisenin ön plana çıkması sağlanabilmektedir. Aynı zamanda renkli bir kazak ile jile elbise kombini yapılacaksa bu sefer tam tersi seçilen jile elbise çok sade ve düz renk bir jile elbise olmalıdır.

 

 Kısa jile elbise aksine uzun midi boy jile elbiseler ile kombinlenecek bilek boy çizmelerde şık bir kombin için yeterli sayılabilmektedir. Özellikle vintage kombinleri kıyafetler ile uygulamayı sevenler için jile elbise harika bir alternatif oluşturmaktadır. Kullanılan elbise ve içine giyilecek olan kazak kombinasyonu ile aşırı retro bir hava yakalayabilmek mümkün olmaktadır. Kadife jile elbiseler ise daha spor ancak kullanılan çanta ve ayakkabı seçimi ile şıklığı da yakalayabilen parçalar arasında sayılmaktadır. 

 

 Jile Elbiseye Uygun Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

 Jile elbise kombini yapılan mevsime göre ayakkabıda değişiklik yaratmaktadır. Yaz ve kış mevsimine uyumlu jile elbiseler eğer bir kış jile elbise kombini ise tercih edilecek olan ayakkabı modelleri bot ve çizme olabilmektedir. Yaz mevsimi için kombin yapılacaksa, özellikle babet, sandalet, stiletto ve yüksek topuklu bir şık ayakkabı tercih edilmelidir. 

Jile Elbiseye Uygun Ayakkabı Seçimi
Jile Elbiseye Uygun Ayakkabı Seçimi

 

 

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu