Makyaj
Trend

Herkesin Bilmesi Gereken 5 Makyaj Tüyosu

Harika bir görünümün sırrı ayrıntılarda gizlidir.

 

Her kadının mutlaka bilmesi gereken, birkaç minik dokunuş ile hayatını kolaylaştıracak 5 makyaj tüyosunu bir araya getirdik!

Makyaj konusunda usta olmayabilirsin. Karışık karmaşık bir işlem gibi görünse de makyaj tüyolarını öğrendikten sonra sen de hızlı makyaj yapmanın püf noktalarını uygulayabilirsin.

Aşağıdaki aşamaları takip ederek hem mükemmel hem de hızlı makyaj yapma tekniklerini öğrenmek ister misin?

 

 

Cildini Nemlendirerek Başla

Cildini Nemlendirerek Başla
Cildini Nemlendirerek Başla

Makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek en önemli makyaj tüyolarından biridir. Bir makyaj bazı ile cilt kusurlarını giderebilir, doğal görünmesini ve daha kolay dağılmasını sağlayabilirsin. Veya bir yüz kremi kullanarak cildinin nemlenmesini ve makyaja hazır olmasını sağlayabilirsin. Sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacak bu adımı alışkanlık haline getirmelisin.

 

 

Cilt Tonuna Uyan Fondötenleri Tercih Et

Cilt Tonuna Uyan Fondötenleri Tercih Et
Cilt Tonuna Uyan Fondötenleri Tercih Et

Kusursuz bir makyaj için cilt tonuna uyan doğru bir fondöten seçmelisin. Fondötenin mutlaka ince yapılı olmalıdır. Seçeceğin fondötenin doğal bitişli olmasına da dikkat edebilirsin. Bu da en önemli makyaj tüyolarından biridir.

Doğal bitişli bir fondöten, mat bitişli fondötenlere göre daha kolay dağılan, daha doğal bitişli ve nemlendirici özelliktedir. Cildinin kusursuz görünmesini sağlar. Hem de çok daha kolay uygulanır. Nemli bir sünger yardımıyla yeterli miktarda eşit dağıtabilirsin. Üstelik hızlı makyaj yapman gerektiği zamanlarda çok işine yarayacaktır.

 

 

Kapatıcıyla Ten Makyajı Yap

Kapatıcıyla Ten Makyajı Yap
Kapatıcıyla Ten Makyajı Yap

Çok acelen olduğu zaman, çok vakit kaybetmek istemiyorsan, fondöten yerine sadece kapatıcı kullanarak ten makyajını yapabilirsin. Tercih edeceğin kapatıcı, cildin ile aynı tonlarda olmalıdır. Yüzünde bulunan kusurlu bölgelere uygulayabilirsin. Makyaj süngeri ile yüzüne kolayca dağıtabilirsin.

 

Bronzer, Kontür ve Allığı Doğru Yere Uygula

Her Kadının Bilmesi Gereken 5 Makyaj Tüyosu

Doğal bir makyaj görünümüne sahip olmak için, kullanacağın makyaj malzemelerini yüzünün doğru noktalarına uygulaman çok önemli. Yanlış yere uygulanırsa olduğundan daha farklı görünmene neden olabilir. Bu yüzden;

Allık kullanacaksan; yanaklarının en üst noktasına uygulamalısın. Fakat gelişigüzel sürerek istediğin sonuca ulaşman biraz zor. Doğru yeri bulmak için gülümsemelisin. Gülümsediğinde beliren kısım, allık uygulamak için en doğru yer.

Kontür kullanacaksan; Gölgede bırakmak istediğin yerlere sürmelisin. Yani; burun kanatları, alın köşeleri, elmacık kemiklerinin altı, çene çizgisi.

Bronzer kullanacaksan; Güneşin ilk değdiği yer olan burun üzeri, alın ve çeneye uygulanabilir.

Tüm bu makyaj tüyolarına dikkat edersen, çok doğal bir sonuç elde edebilirsin.

 

 

Rujunun Kalıcı Olmasını Sağla

Her Kadının Bilmesi Gereken 5 Makyaj Tüyosu

Ve geldik son makyaj tüyosuna!♥ Makyajın vazgeçilmezlerinden olan rujun tüm gün kalıcı olabilmesi için yapmanız gerekenler;

  • Kullanmak istediğiniz renkteki ruju dudaklarınıza sürün.
  • İnce bir peçeteyi dudağınızın üzerine koyun.
  • Fırçanızı pudraya batırıp, peçetenin üzerinden dudaklarınıza uygulayın.

İşte bu kadar. Peçeteyi kaldırdıktan sonra ruj tüm gün dudaklarınızda bozulmadan kalacak.

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu