Moda
Trend

Hangi Kıyafete Hangi Saç Modeli?

Kıyafet seçiminde özellikle kıyafeti tamamlayan takılar, çanta ve aksesuarlar dışında saç modelini de dikkatle seçmeniz gerekir. Giydiğiniz elbisenin daha şık görünmesi için bu moda unsurlarını önemsemenize bağlı olarak çekici olma şansınız da artar. Deneyebileceğiniz birçok saç stili var. Peki, saç stilini seçerken nerden başlamalıyız?

 

Gideceğiniz yere göre kıyafet ve saç stili de değişmektedir. Bu nedenle öncelikle nereye gideceğiniz ve kimlerle olacağınız sorusunu kendinize sorarak işe koyulabilirsiniz. Ardından giyeceğiniz kıyafeti belirlediyseniz kıyafetinize en uygun saç modelini seçmek için hazır olun!

 

 Spor Kıyafetlerine Uygun Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Spor Kıyafetlerine Uygun Saç Modeli

 Spor yapmak hareket gerektirir. Seçeceğiniz saç stilinin hareketlilik sırasında sporunuzu engellememesi birinci koşuldur. Bunun için size tavsiyemiz atkuyruğu veya örgü gibi saçın dağılmasını engelleyen saç modelini seçmenizdir. Çok dağınık saçlara sahipseniz sabitleyici sprey kullanmanız da faydalı olacaktır.

 

 Gündelik Kıyafetler İçin Saç Modeli

Gündelik Kıyafetler İçin Saç Modeli

 

 Gündelik bir kıyafete, örneğin tişört pantolon giyiyorsanız, seçenekleriniz fazladır ve saç modelinizi daha rahat bulabilirsiniz. Saçlarınızı açık bırakabilir, hafif şekil verebilir, dağınık topuz veya dağınık örgü gibi kolayca yapabileceğiniz saç modellerini seçebilirsiniz. Bunun için moda dergilerinden ve moda sitelerinden faydalanmak size avantaj sağlayacaktır.

 

 İş Kıyafetine Uygun Saç Modeli

İş Kıyafetine Uygun Saç Modeli

 

 İşe giderken giydiğiniz kıyafetler etek, desenli elbise gibi kadınsı kıyafetler ise dağınık topuz, dağınık örgü benzeri saç modellerini tercih edin. Saçlarınızın düz ve sabit kalması için sabitleyici sprey kullanmanız daha iyi olacaktır.

 İş Kıyafetine Uygun Saç Modeli
İş Kıyafetine Uygun Saç Modeli

 Takım elbise, topuklu ayakkabı gibi klasik tarzda kıyafet tercih edecekseniz sıkı atkuyruğu, düşük topuz, midilli gibi basit saç modelleri uygun olacaktır.

İş Kıyafetine Uygun Saç Modeli

 

Resmi Kıyafetlere Hangi Saç Modeli Uygun Olur?

 Resmi Kıyafetlere Hangi Saç Modeli Uygun Olur?
Resmi Kıyafetlere Hangi Saç Modeli Uygun Olur?

 Göğüs dekoltesi veya sırt dekoltesi olan bir elbise tercih ettiyseniz dekoltenin açığa çıkması için dağınık saçlardansa derli toplu bir saç modeli daha uygun olacaktır. Yüksek sıkı bir topuz veya balık örgüsü bu tarz kıyafetler için idealdir.

Tek Omuzlu Elbise için Saç Modelleri
Tek Omuzlu Elbise için Saç Modelleri

 Tek omuzlu bir elbise tercih ettiyseniz saç modeliniz elbisenizi dengelemelidir. Saçlarınızı tek tarafa doğru atmak, düşük topuz yapmak, düşük bir atkuyruğu yapmak elbisenizi dengeleyecektir.

 Gideceğiniz resmi ortama dantelli bir elbise ile katılacaksanız saçlarınızı hafif dağınık ama kabarık bir biçimde yapmanız elbisenizi daha zarif gösterecektir.

 

Dekolteli Kıyafetlere Hangi Saç Modeli Uygun Olur?

Dekolteli Kıyafetlere Hangi Saç Modeli
Dekolteli Kıyafetlere Hangi Saç Modeli?

 Dekoltesi olan bir elbise tercih ettiyseniz saçlarınızın dekoltenizi kapatıp elbisenin önüne geçmesine izin vermemelisiniz. Saç modelinizi seçerken dekoltenizin kapanmadığından emin olun. Bu modelde bir elbise için toplu saç stilleri daha uygun olacaktır.

 

Kısa Kıyafetlere Hangi Saç Modeli Uygun Olur?

Kısa Kıyafetlere Hangi Saç Modeli
Kısa Kıyafetlere Hangi Saç Modeli

 Kısa bir elbise seçiminde saç uzunluğuna bağlı olarak birçok saç modeli deneme şansınız vardır. Elbise modeliniz sade ise saçlarınızla daha şık bir görünüm yaratmanızın bir zararı olmaz. Hareketli saç modellerinden birini seçerek elbisenizi daha çarpıcı hale getirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise elbisenizin dekolteli olup olmadığıdır.

Kısa elbiseye uygun saç modeli
Kısa elbiseye uygun saç modeli

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu