Makyaj

Glitter Makyaj Nedir? Glitter Makyaj Modası

 

Glitter makyaj, parlak veya ışıltılı makyaj demektir. Işıltılı ve parlak birçok şey birkaç dönemdir vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Glitter makyaj genellikle kıyafetinde ışıltı kullanmak istemeyen birçok kadın için tercih edilebiliyor. Glitter makyajı uygulanması gerektiği şekilde uygularsanız tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

 

 Glitter Makyaj Yüzün Hangi Bölgesinde Olmalı?

Glitter Makyaj uygulaması
Glitter Makyaj uygulaması

 Eskiden beri bilinen ve uygulanan makyaj kurallarından biri yüzde tek bir bölgeyi öne çıkarmaktadır. Eğer gözlerinizde ışıltılı bir far kullanıyorsanız fakat dudaklarınızın da ön planda olmasını istiyorsanız parlak ve mat dengesini kurmanız gerekmektedir. Mat koyu renk ruj ve ışıltılı far ile parlak ve mat dengesini kurabilirsiniz. Bu sayede etkili ve dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Mat rujun biraz daha ortaya çıkmasını istiyorsanız abartılı olmamak şartı ile dudaklarınıza parmak ucuyla parlaklık verebilirsiniz.

 

 Glitter Makyaj Uygulaması

Glitter Makyaj uygulaması
Glitter Makyaj uygulaması

 Bu makyaja başlamadan önce cildinizi aydınlık ve pürüzsüz bir hale getirmeniz gerekmektedir. Devamında makyaj bazı uygulayarak cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz. Daha sonra aydınlık bir görüntü elde etmek amacıyla gözaltlarınıza uygun bir kapatıcı uygulamanız gerekmektedir. Yüz rengini sabitleme işlemi tamamlandıktan sonra doğal tonlardaki bir fondötenle yüzünüzü pürüzsüz bir hale getirin. Fakat bunu yaparken fondötenin yüze eşit bir şekilde dağıldığından emin olun.

 

 Gözler

Glitter Makyaj Nedir?
Glitter Makyaj Nedir?

 Gözlere makyaj uygulamak, glitter makyajı uygulayabileceğiniz en etkili bölgedir. Gözlerde parıl parıl renkli taneler varmış gibi bir görüntü olsun istiyorsanız, yalnızca göz kapağınıza böyle farlardan uygulayabilirsiniz. Bu uygulama size abartılı geliyorsa, daha çok pastel renklerde pembe, sarı veya mavi farı göz kapağınıza yaydıktan sonra göz pınarına hafif ışıltılı bir far uygulayabilirsiniz. Tercihe bağlı olarak biraz da kirpik altlarına uyguladığınızda ışıl ışıl bakışlara sahip olabilirsiniz. 

 

 Elmacık Kemikleri

Glitter Makyaj Nedir?
Glitter Makyaj Nedir?

 Dramatik bir görüntü elde etmek istiyorsanız makyajı sade tutup simleri elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Böylece yanaklarınızda çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Tabii makyajı uygulamadan önce simi sabitlemesi için yüzünüze simi sabitleyecek bir ürün kullanmanız gerekmektedir. 

 

 Dudaklar

Glitter Makyaj Nedir?
Glitter Makyaj Nedir?

 Glitter makyajı en kolay şekilde yapmak isterseniz dudaklara uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza ruju sürdükten sonra üzerine parlatıcı sürerek parlak ve ışıltılı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu