Saç Bakımı

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır? Saç Rengi Açma

Saçlarınızda boyamadan ve kozmetik kimyasallarla açmadan; doğal, küçük bir değişiklik yaparak, saç tonunuzu 1-2 ton açmak istiyorsanız evde tek başınıza bunu gerçekleştirmeniz mümkün. 

 

 Evde Kendi başınıza Kimyasal Kullanmadan Nasıl Saç Açarsınız? 

Saç Rengi Nasıl Açılır Evde?

 Saçlarınız kumral ve tonlarında ise; tamamen doğal yöntemlerle, saçlarınızı yıpratmadan ve kurutmadan bitkileri kullanarak, saç açmanın bazı kolay yolları bulunmakta. Bunlardan denenmiş ve en popüler olanları; toplayıp kurutacağınız papatya ya da mısır püskülünden hazırlayacağınız çaylarla yapılanlarıdır. Kaynayan suya atacağınız bir avuç kuru papatya ya da mısır püskülünü birkaç dakika demlendirip soğuttuktan sonra saçınıza uygulayınız. Güneşte tarayarak kurumasını sağlarsanız, birkaç uygulamada saçlarınızın tonunun doğal bir görünümle açıldığını fark edersiniz. Yine kozmetik mağazalarında hali hazırda aynı etkiyi yaratan sprey ürünler de bulunmak mümkün. Bunlar da yine; güneş ısısıyla aktifleşerek, saçı 2 ton açıp, aşamalı aydınlatma ile güneş ışığı etkisi, hafif röfle görünümü sağlamaktadır. 

 

 Evde Saç Rengi Açmak İçin Kullanılan Kozmetik Açıcılar

Saç Rengi Nasıl Açılır Evde?

 Saçlarınız koyu renge sahipse, kuaföre gitmeden, daha çok açarak başka renk tonları denemek istiyorsanız kit halinde satılan, tek kullanımlık açıcıları kolaylıkla market ve kozmetik mağazalarında bulabilir, hatta bu işlemi kuafördekinden çok daha ucuza denk getirebilirsiniz.

Saç rengi açmak; deneyim, profesyonellik gerektiren, saçınızda yıpranma ve kopma riskini taşıyan ve zaman alan bir işlemdir ve dikkatli olunmalıdır. Artık birçok kadın  markaların hazır kit saç açıcıları ile 9, 7 tona kadar saç açma işlemini tek başına evde gerçekleştirebilmektedir. Açıcıyla açılan saç tonu çiğ bir sarı olacaktır. Açma işleminden sonra saçınızı dilediğiniz açık renk tonuna boyayabilirsiniz.

Ölçüleri hazırlanmış saç açma kitleri dışında; açma işlemi için gerekli olan saç açıcı kremi ve saç açıcı tozu yarım kiloluk ve 1 kiloluk olarak satın alırsanız çok daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Genellikle 1’e 1,5/ 1’e 2 ölçü karışımıyla kullanılan toz ve krem açıcılar kuaför marketlerde marka kalitelerine göre satışa sunulmaktadır. İster hazır kit ister kiloluk olanlardan kullanın evde saç açarken dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. 

 

 Evde Saç Açmanın Püf Noktaları 

Evde Saç Açmanın Püf Noktaları

 Saçlarınız uzunsa, özellikle başınızın arka tarafındaki saçlar için birilerinden yardım dilemeniz gerekebilir. Öncelikle elbiselerinizde kalıcı lekeler istemiyorsanız eski bir tişört ya da önlük ve ellerinize eldiven giyinmeli ve tarife uygun karışımı plastik boya kabında homojen olana dek plastik saç boya fırçası ile karıştırmalısınız.

Unutulmamalıdır ki hiç açılmamış doğal saçlar boyalı saçlara göre daha çabuk açılarak daha net sonuçlar verecektir. Her açıcının tavsiye edilen süresi, içindeki açıcı kremi derecesine göre (10’luk – 40’lık) değişeceği gibi işlemi yapacağınız odanın sıcaklığına göre de değişecektir. Sıcaklık arttıkça açma hızlanacaktır. Hazır kit açıcı kullanıyorsanız; tavsiye edilen süreye mutlaka uyulmalıdır. Kendi karışımınızı hazırladıysanız da sık sık açılma derecesi kontrol edilerek saçın yıpranması ve kopması engellenmelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu