Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Saç Bakımı Tarifi

Saç bakımı özellikle kadınların önem verdiği bir konudur. Sağlıksız ve bakımsız saçlar hoş görünmeyecektir. Saçlarınıza evde kolayca bakım yapabilirsiniz. Evde saç bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Evde saç maskeleri yaparak saçlarınızın çok güzel ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

 


Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Her kadının hayali saçlarının güzel ve güçlü görünmesidir. Saçların bu hale gelmesi için bir çok çeşitli saç bakım ürünleri kullanırlar. Ya da kuaföre gidilir. Ancak denediğimiz yöntemler bazen başarılı olmayabilir. Evde saç bakımı yapmak çok daha faydalıdır. Evde bakım yaparak saçların güçlenmesini ve dökülmesini engelleyebilirsiniz. Evde saç maskeleri hazırlayarak saçların çok güzel ve güçlü görünmesini sağlamak aslında çok kolaydır. Üstelik doğal malzemeler ile çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Peki saç maskesi nasıl yapılır? Vereceğimiz evde saç bakımı tarifi ile sizde evinizde çok rahat bir şekilde bu bakımı yapabilirsiniz.

 

SAÇ MASKESİ KULLANIMI

Saç maskeleri saçların daha güçlü ve daha parlak görünmeleri için kullanılır. Daha hacimli olmasını sağlar. Güzel görünmesi için çeşitli bakım rutinleri uygulanır. Bunlardan birisi de saç maskeleridir.

Saç maskeleri hazır bir şekilde satın alınabileceği gibi evdeki doğal malzemeler ile de hazırlayabilmeniz mümkündür. Evde hazırlanan maskeler, doğal olduklarından dolayı saça hiçbir zarar vermezler. Bu yüzden önerimiz saç maskenizi evde hazırlamanızdır.

Kullanımı oldukça kolaydır. Banyoda saç diplerinize değdirmeden tüm saça maske uygulanmalıdır. Birkaç dakika beklendikten sonra yıkanmalıdır. Düzenli uygulanırsa saçlarınızın sağlıklı bir hale geldiğini görebilirsiniz.


Evde Saç Bakımı Tarifi

  • 3 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 2 yemek kaşığı bal

Bir kap içerisine iki malzemeyide ekleyin ve karıştırın. Ardından fırça yardımı ile bu karışımı saça uygulayın. Bir havlu ile saçınızı sarın ve hava almayacak şekilde kapatın. Yaklaşık 20 dakika bekleyin. Süre dolduğunda boneyi çıkarın ve saçlarınızı yıkayın.

ALOE VERA SAÇ MASKESİ

Aloe vera bitkisinin birçok şeye faydası vardır.  Bu bitkinin bir faydası da saçlara olan faydasıdır. Aloe vera ile yapacağınız saç maskesi saçlarınızı güzelleştirip güçlendirecektir. Aloe vera ile yapılan saç maskesinin tarifi:

  • Aloe vera
  • Hindistan cevizi yağı

Aloe vera ile hindistan cevizi yağını bir kap içinde karıştırın. Ardından saçlara bu karışımı yedirerek sürün. Saçlarınıza bone takın ve bir saat bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu