Diyet

Diyet Saatleri Nasıl Olmalı?

Diyet saatini kişi kendi ihtiyaç ve isteklerine göre belirler. Diyet saatlerinin nasıl olması merak edilen konulardan biridir.

 

 

 Erken Uyanan Biriyseniz

Diyet Saatleri Nasıl Olmalı?

 

 

Sabah erken uyananlar genelde kahvaltı saatlerini 7.00 ya da 8.00 olarak belirler. Ve 3 öğün olacak şekilde beslenirler. Kahvaltıdan sonra 4 saatlik bir açlıktan sonra 12.00 civarı öğle yemeği tüketilebilir. Arada ara öğün de tüketilebilir. Ara öğün saati yine ihtiyaç doğrultusunda belirlenir. Kahvaltıdan 2 saat sonrası sağlıklı bir insan için uygun bir ara öğün saati olur. Belirli hasatlık durumlarında ara öğün yapılması tavsiye edilebilir. Hastalık durumu ana öğün saatini etkilediği gibi ara öğün saatini de etkiler.

İlgili Makaleler

 

 

Beslenme saatleri

 

 

 

Öğle yemeği ile akşam yemeği arasına yine bir ara öğün konulabilir. Öğlen yemeğini 12.00 de yapmış biri için 18.00-19.00 saatleri uygun akşam yemeği saatleridir. Burada güneşin batmak üzere veya batmamış olmasına uygun olarak hareket etmek fayda sağlayabilir. Genelde uzmanlar güneş battıktan sonra bir şey yenilmemesini tavsiye ederler. Akşam yemeğinden sonra da kalorisi düşük bir ara öğün eklenebilir. Akşam yemeğinde 2-3 saat sonra eklenebilir. 

 

Geç Uyanan Biriyseniz 

 

Diyet Saatleri Nasıl Olmalı?

 

 

Kahvaltısını geç saatte yapan biri için diyet planına başlarken 11.00-12.00 uygun kahvaltı saati olabilir. Kahvaltı geç yapıldığı için günü 2 ana öğünle kapatmak faydalı olur. Kahvaltı ile akşam yemeği arasına ihtiyaç durumuna göre bir ara öğün eklenebilir. 14.00-15.00 ara öğün için uygun saat olur. Akşam yemeği için 18.00-19.00 saatleri olabilir. Yine ihtiyaç durumuna göre akşam yemeğinde sonra bir ara öğün eklenebilir. 

 

Bu Saatler Bana Uygun Mu?

 

Beslenme saatleri

 

 

Herhangi bir hastalığınız yoksa öğün saatlerini deneyerek kendinize uygun olanı bulun. Hepimiz farklı yaşlara farklı işlere farklı yaşam şekillerine sahip olduğumuz için öğün saatlerimizin farklı olması gayet doğaldır. Bize uygun olmayan ve zayıflatacağı iddia edilen saatler sağlığımıza faydadan çok zarar verebilir. Beslenmenizin rol aldığı bir hastalığa sahipseniz öğün saatinizi planlamak konusunda dikkatli olmalısınız. Öğün saati iyileşme durumunuzu etkileyebilir. Öğün sayısının fazla ya da az olması tamamen size ve sahip olduğunuz hastalığa bağlıdır. Herhangi bir hastalığınız var ise veya zayıflamak istiyorsanız bunu bir uzman eşliğinde yapmanız faydanıza olacaktır. 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu