Cilt Bakımı

Cilde Sürülmemesi Gereken 5 Malzeme!

Cildimiz için kullanacağımız malzemelere dikkat etmeliyiz. Faydalı olduğunu sandığımız bazı malzemeler aslında cildimize zarar verebilmektedir. Genellikle akne tedavilerinde veya siyah noktalar için evde uyguladığımız maskeler cildimizin bozulmasına neden olabilir. Özellikle sürekli evde olduğumuz karantina döneminde bir çoğumuz bu tür şeylere yoğunlaştık. Ancak bazen faydalı diye düşündüğümüz şeylerin yarardan çok zararını görebiliriz. Uzmanlara göre cildinize sürmemeniz gereken 5 malzemeyi inceleyelim.

 

Normaderm; Kirlilik, UV, stres, kötü beslenme, hormonal değişimler cildinizde akne oluşumuna sebep olabilir; cilt lekelerini ve ciltteki sebum seviyesinin artmasına neden olabilir. Problemli ciltlere sahip kişilerin internet üzerinden araştırarak hazırlayıp uyguladıkları maskeler, sivilcelerin çoğalmasına veya iltihaplı yüz yaralarına yol açabilir. Bu yüzden hassas cildi olan kişilerin mutlaka uzman bir dermatologa başvurmaları gerekmektedir. Günümüzde kozmetik piyasasındaki birçok cilt bakım ürünü, hassas ciltleri daha da kötüleştirebilen bileşenler içerebiliyor. Kokulu sabunlar da bu listenin en başında zararlı maddeler arasında yer alıyor. Cildinize uyum sağlayan dost bir bakım ürünü arıyorsanız ve hassas bir cilde sahipseniz size yardımcı olabilecek ürünleri mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Peki yüzünüze asla temas etmemesi gereken malzemeler nelerdir?

İşte yüzünüze asla temas etmemesi gereken 5 malzeme;

1-YUMURTA

Cildimize sürülmemesi gereken 5 malzeme!

Çoğunlukla yağlı ciltlerin kullandığı yumurta akı, kolayca bakteri üreten bir yiyecektir. Cildinizde kullanılmaması önerilmektedir.

2-LİMON

Cilde sürülmemesi gereken 5 malzeme

Limon ph değeri yüksel bir malzemedir. Bu nedenle sanıldığının aksine cildinizin dengesini bozmaktadır.

3-MAYONEZ

Cilde sürülmemesi gerekenler

Mayonezin yağ oranı fazladır ve yüzünüzde istenmeyen sivilceler çıkarabilir. Kötü sonuçlara yol açabilir.

4-SAÇ SPREYLERİ

Saç spreyleri, içlerinde bulunan katkı maddeleri nedeniyle cilt lekelerine sebep olur. Bu yüzden uzak mesafeden sıkılmalıdır.

5-DİŞ MACUNU

Diş macunu genellikle gözenekleri açmak amaçlı kullanılır. Siyah noktaları kısa sürede yok etme etkisi vardır. Ancak içerdiği nane ve parfüm nedeniyle cildinizde sivilcelenmeye yol açabilmektedir.

 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu