Yaşam

Bebek Dostu Tatil Rehberi

 

Daha önce bebeğinizle hiç seyahat etmediyseniz, kulağa göz korkutucu bir görev gibi gelebilir. Ancak bu ilk şüphelerin sizi bebeğinizle bir aile tatili planlamaktan korkutmasına izin vermeyin. Doğru hazırlık ve doğru varış noktası ile küçük çocuğunuzla seyahat etmek inanılmaz derecede ödüllendirici bir deneyim olabilir.

Bebeğimle Tatile Giderken Yanımda Ne Getirmeliyim?

Bebek ile seyahat
Bebek ile seyahat

Bebeğinizle başarılı bir tatilin anahtarı, ayrıntılı bir ihtiyaç listesi oluşturmaktır. İhtiyacınız olan eşyaların miktarı ve çeşitliliği, nereye gittiğinize ve orada ne kadar kalacağınıza bağlıdır.

Plaj tatili mi? Bol miktarda güneş kremi, mayo ve disket şapka alın. Dağlarda bir kulübeye mi gittiniz? Sıcak tutan kazaklar, böcek kovucu ve rahat çoraplar aldığınızdan emin olun.

Nereye seyahat ediyor olursanız olun yanınızda getirmeniz gereken birçok ürün var. İhtiyaçlarınız akıllıca belirlemek size para, zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Bebeğinizle tatile ne getireceğinizi bulmakta zorlanıyorsanız, sizin için bir liste hazırladım.

  • Bebek Bezi: İhtiyacınız olabileceğini düşündüğünüzden daha fazlasını getirin. Buna ıslak mendiller, bebek pudrası ve ihtiyacınız olacak diğer ürünler dâhildir.
  • Seyahat Beşiği: Seyahatten önce birkaç gece beşikte uyumalarını önemlidir. Bu şekilde tanıdık olmayan ortamlarda bir rahatlıkla uyuyabilirler.
  • Kıyafetler: Bir tatil sırasında her şeye hazırlıklı olmak isteyeceksiniz, bu nedenle ihtiyacınız olandan daha fazla kıyafeti yanınıza almalısınız.
  • Atıştırmalıklar: Bebeğiniz tok bir karınla yolculuk etmesi bebeğinizi mutlu edecektir.
  • Oyuncaklar: Bebeğinizin dikkatini dağıtacak bir şeyin olması inanılmaz derecede faydalıdır. Sinirlerini yatıştırmanız gerekiyorsa, yumuşak ve uykuyu hatırlatacak oyuncaklar toplayın.
  • Battaniye: İyi bir battaniye, bebeği sıcak tutmanın yanı sıra birçok amaca hizmet edebilir. Mikropları savuşturmak için veya geçici bir yastık oluşturmak için katlayın.
  • İlk Yardım Çantası: Şehrinizin dışına yeni bir bebekle ilk kez seyahat ederken her şeye hazırlıklı olmak isteyeceksiniz. Önce güvenlik!
  • Küçük Çöp Torbaları: Bunlar, kirli çocuk bezleri, çerez ambalajları ve seyahat sırasında biriken diğer çöpler için kullanışlıdır.

Bebeğim Tatile Çıkmadan Önce Kaç Yaşında Olmalı?

Bebekle tatile çıkmak
Bebekle tatile çıkmak

Bebeklerin seyahat için büyüdüğünü gösteren zaman ve kesin bir kural yoktur. Birçok uzman doktor, bebeğin 4 ile 6 ay önce seyahat etmesinin doğru olmadığını söylemektedir. Bununla birlikte çoğu hava yolu şirketi, iki haftalıktan küçük bebeklerin seyahat etmesine izin vermez. 

Araba ya da tren yolculuğu söz konusu olduğunda, yaş uçmak kadar önemli değil. Bebeklerin bağışıklık sisteminin ilk birkaç ayında oluştuğu için ulaşım konusunda hangi yolu seçeceğiniz önemlidir. Halka açık alanlarda mikrop ve bakteriler fazlasıyla bulunmaktadır.

Bebeğimle Nasıl Stressiz Bir Uçuş Yapabilirim?

bebekle-gidilecek-yerler
bebekle-gidilecek-yerler

Uçmak birçok yetişkin yetişkin için hala streslidir. Bebeğinizle ile ilk uçuş deneyimizi stressiz hale getirme konusunda birçok yöntem vardır.

Bebek için Koltuk Satın Alın

Bu, türbülans durumunda küçük çocuğunuz için daha güvenlidir. Ayrıca size biraz dinlenmek için zaman tanır. Çoğu hava yolu şirketi bebekler için özel koltuklar bulundurmaktadır.

Bagajınızı Bilin

Uçağınızda kaç tane el bagajına izin verildiğini ve baş üstü bagajlarının boyutlarının ne olduğunu araştırdığınızdan emin olun. Bagaj hazırlamayı sok dakikaya bırakmayın. 

 

Diğer Yolculara Karşı Kibar Olun

Bunu söylemeye gerek yok ama çevrenizdeki yolculara karşı dostça davranmaktan ve bebeğinizle ilk tatiliniz olduğunu onlara bildirmekten asla zarar gelmez.

 

Bebeğinizin Kulaklarını Koruyun

Bebeğinizin, hava basıncı değişikliklerine karşı ekstra duyarlı olacağını unutmayın. Kalkış ve iniş sırasında kulaklarındaki baskıyı hafifletmek için bebeğinize emmesi için bir şeyler verin veya emzirin.

 

Emzirme Örtüsü Getirin

Bu, emziren anneler için yardımcı olabilir, böylece bebeğin emzirme fırsatlarına kolay erişimi olur. Ayrıca iyi korunmuş, şişelenmiş anne sütünü kullanabilirsiniz. Birçok hava yolu şirketi bebek bakımı ve emzirme durumları için özel kabinler bulundurur.

 

Bebekle Tatil Yapılabilecek En İyi Yerler Nerelerdir?

cocukla nerelere gidilir
cocukla nerelere gidilir

Tüm ailenin iyi vakit geçirmesini sağlamak için gürültülü, tehlikeli ve etrafta dolaşılması zor olabilen kalabalık şehirlerden uzak durmak muhtemelen en iyisidir.

Sahil Yeri

Bebekle bir plaj tatilinde deniz dalgalarının ve martıların sesleri arasında rahatlayın. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak onlara ilk yüzme derslerini verebilirsiniz.

 

Yolcu Gemisi

Yolcu gemileri, yeni bir yere seyahat ederken evinin tüm konforunu isteyen ebeveynler için mükemmel bir ilk tatildir. Tüm ihtiyaçlarınızı kısa bir koridor yürüyüşünden sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Çiftlik

Küçük çocuğunuzun hayvanlar hakkında bilgi edinmesine için çiftlikleri tercih edebilirsiniz. Bu çiftlikler, her yaştan misafir için çok sayıda planlanmış aktivite ile birlikte gelir. Bebeğiniz hakkında endişelenmeden özgürce dolaşmasına izin verin.

 

Kamp

Harika açık havada bir çadır kurmak, küçük gezgininiz için son derece eğlenceli bir aile tatili olabilir. Temiz hava, sıcacık bir ateş ve boş bir kamp alanı bebeğiniz için iyi gelebilir.

Konaklama

Bebeğinize yeni kültürleri ve iklimleri deneyimleme şansı vermelisiniz. Başka şehirlerde bulunan konaklama yerleri sizin için ideal tatil planı olabilir. 

TrendveKadin.Com

Trendvekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Güzellik, Diyet, Anne-Çocuk ve Yaşam hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu