Saç Bakımı
Trend

Aloe Vera Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Aloe vera saç bakım maskesi nasıl yapılır? Sağlıklı mıdır? Aloe vera saç maskesinin faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

 

Aloe Vera Saç Bakımı

Aloe vera saçlar için harika bir yağdır. Aloe veranın içinde 12 vitamin, 20 mineral, 18 amino asit ve 200 bitkisel besin vardır. Ayrıca içeriğinde B1, B2, B3, B6 vitaminleri başta olmak üzere potasyum, kalsiyum, demir gibi etken maddeler vardır. Antioksidan barındırır.

Bu faydaları saç bakımı ve cilt bakımında da öne çıkmaktadır. Saçınız için harikalar yaratabilir. Bu yazımızda, sizin için inanılmaz saç maskelerini evdeki malzemeler ile nasıl hazırlayacağımızı öğreneceğiz. Hazır mısınız?

Aloe vera saç bakım maskesi ve Aloe vera saç maskesinin faydalarına dair detaylı bilgileri yazımızda keyifle okumanızı diliyoruz.

 

Aloe Vera Saç Maskesi Sağlıklı mıdır?

Aloe vera saç maskesi sağlıklı ve güvenli bir maskedir. Özellikle saç uzatma konusunda oldukça etkilidir. Saç uzatmak istiyor ama bir türlü istediğiniz uzunluğa ulaşamıyorsanız, bu maskeyi denemenizin zamanı geldi demektir. Aloe vera bir dizi besin ve mineral içerdiğinden saçın hızlı büyümesini sağlar. Ayrıca hasar almış ve kurumuş saçların eski haline dönüş yapmasına yardımcı olmaktadır.

 

Aloe Vera Saç Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Saç Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Aloe veranın saç bakımına faydaları şu şekildedir;

 • Aloe vera saçınızın derisine bakım yaparak doğal bir bakım sağlar.
 • Saçlarınızın diplerinde bulunan hücreleri onarır ve yeniler.
 • Saçların sağlıklı bir şekilde hızlı uzamasına oldukça faydalıdır.
 • Aloe vera sayesinde saçlarınızda yeni saç telleri çıkar.
 • Saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar. Saç dökülmeleri giderek azalır.
 • Parlak saçlara ve hacimli bakımlı saçlara kavuşmanızı sağlar.
 • Saçları besleyerek nemlendirir.
 • Saçlarınızda kepeklenme varsa kepeklenmeyi yok eder.
 • Kafa derisinde oluşan kızarıklıkları, tahrişleri ve hasarları onararak geçirir.

 

Aloe Vera Saç Maskesi Tarifleri, Aloe Vera Faydaları, Aloe Vera Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Aloe Vera Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

– Aloe Vera Saç Maskesi Tarifleri

Aloe vera ile saç bakımı uygulaması için en ideal olan yöntem, aloe vera jeliyle hazırlanan maskelerin saç diplerine ve saç tellerine uygulanarak kullanılmasıdır.

 • Aloe Vera Jeli İle Saç Maskesi Tarifi

Bu tarifi, hiçbir malzeme kullanmadan sadece aloe vera jeli kullanarak uygulayabilirsiniz. Bu tarifi uygulayabilmek için tek yapmanız gereken bir kaşık ile aloe vera bitkisinin yapraklarının içinden çıkaracağınız aloe vera jelini, blender kullanarak iyice püre haline getirin. Jel akışkan bir hal aldığında hazırladığınız jeli saç tellerinize sürebilirsiniz. En az 30 dakika, en fazla 1 saat kadar saçınızda bekletin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yapın.

Başka malzemeler kullanarakta saç maskeleri hazırlayabilirsiniz. Güzellik uzmanlarının önerdiği aloe vera saç maskesi tariflerini sizin için derledik.

 

Aloe Vera Hindistan Cevizi Yağı Karışımı

 

 • Hindistan Cevizi Yağı İle Aloe Vera Saç Maskesi Tarifi

3 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını ve 5 tatlı kaşığı aloe vera jelini bir kabın içerisinde güzelce karıştırın. Karışımı tüm saçlarınıza saç diplerinden başlayarak saç uçlarına dek sürün. Saçınıza havlu veya saç bonesi sarıp yaklaşık 1 saat kadar bekleyin. Saçları ılık su ile durulayın. Şampuanınız ile yıkayın. Bu maske tarifini haftada 1 – 2 kez uygulamanızı öneririz.

 • Yumurta İle Aloe Vera Saç Maskesi Tarifi

1 adet yumurta ve 3 yemek kaşığı kadar aloe vera jelini bir kasenin içinde iyice çırparak karıştırın. Oluşan karışımı saçların tümüne en dipten en uca kadar masaj yaparak saçlarınıza yedirin. Bone ya da havlu sararak yaklaşık 30 dakika bekletin. Saçlarınızı ılık su ile arındırın. Şampuanınız ile yıkayarak durulayın. Bu uygulamayı saçlarınıza düzenli olarak yaparsanız saç dökülmeleri azalacaktır. Aynı zamanda saçlar güçlenecek ve saç telleri beslenecektir.

 • Badem Yağı İle Aloe Vera Saç Maskesi Tarifi

Uygun bir kap içerisinde 2 yemek kaşığı kadar badem yağını, 1 yemek kaşığı aloe vera jelini, 1 yemek kaşığı limonun suyunu ve 1 ampül E vitamini güzelce karıştırın. Masaj yaparak saç derisine ve tüm saç tellerinize sürün. Yaklaşık yarım saat bekleyin. Ardından saçınızı iyice durulayarak normal bir şampuan ile yıkayın. Bu tarifi haftada 1 kez düzenli yapmanızı öneririz.

Aloe Vera Saç Maskesi Sağlıklı mıdır?

Sonuç olarak

Aloe vera ile yapılan saç maskesi, saçların daha kalın ve daha uzun saçlar elde edilmesini sağlayan etkili yollardandır. Ayrıca saç dökülmesinin yok edilmesine, saç kepeklerini kontrol etmeye ve birçok kafa derisi problemini çözmeye yardımcı olmaktadır.

Aloe verayı yukarıda listelemiş olduğumuz malzemeler ile karıştırmak, sağlıklı saçlara kavuşmanıza fayda sağlayacaktır. Saçlarınızın ve saç derinizin kuruyup zarar görmesine engel olabilmek için saç maskesi tariflerini yazdığımız talimatlara uygun şekilde yapmanızı öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu